Nasdaq i Hashdex uruchomią pierwszą giełdę ETF Bitcoin

Nasdaq i brazylijski Hashdex uzgodniły uruchomienie ETF-ów z kryptowalutami, które będą pierwszymi tego typu na świecie. Hashdex Nasdaq Crypto Index otrzymał zgodę Nasdaq na handel na swojej platformie. Traderzy będą mieli okazję do handlu ponad trzema milionami akcji. Ta nowa oferta będzie dostępna na giełdzie bermudzkiej BSX.

Brazylijskie Infomoney opublikowało wiadomość 22 września, w której napisał, że menedżer Hashdex, Sampaio, otrzymał pozwolenie na zaoferowanie, we współpracy z Nasdaq, ETF-u opartego na kryptowalutach. „Infomoney” opublikował również informację, że handel kryptowalutami ETF na BSX może rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Nasdaq i Hashdex opracowały ten nowy produkt

Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF został opracowany jako partnerstwo tych dwóch i będzie notowany na BSX. Wybrali tę wymianę ze względu na korzystne przepisy dotyczące nowych produktów.

Wciąż brakuje niektórych szczegółów, ale oczekuje się, że kryptowaluty ETF mogą być gotowe do handlu do końca tego roku. Krypto ETF będzie podobny do Crypto Nasdaq Index, współpracy między Hashdex a tą giełdą. Dalsze szczegóły zostaną ujawnione w dniu premiery.

Ten wysiłek ma długą historię

Od dłuższego czasu istnieją podobne wysiłki związane z uruchomieniem kryptowalut ETF. Kilka lat temu próbowała tego grupa dyrektorów na całym świecie, ale Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie zatwierdziła żadnego projektu. Takim przykładem była próba braci Cameron i Tylera Winklevossa.

Ponadto SEC odmówiła przyjęcia krypto ETF oferowanego przez brokera Wilshire Phoenix i NYSE Arca. To odrzucenie miało miejsce w 2020 r., A SEC uznała, że ​​rynki nie są na zaawansowanym etapie rozwoju ani nie są wystarczająco zrównoważone, aby umożliwić obrót kryptowalutami ETF.

Bermudy mają innowacyjne przepisy

Na wyspie obowiązują przyjazne przepisy, które obejmują rynek aktywów kryptograficznych. Jakoś udało im się uniknąć wpływu SEC.

Marcelo Sampaio, dyrektor generalny Hashdex, powiedział, że oficjalna obecność Nasdaq na rynku aktywów cyfrowych jest dowodem na to, że inwestycje w kryptowaluty cieszą się większym zainteresowaniem i zaufaniem.

„Proces ten powinien również przyspieszyć wejście inwestorów instytucjonalnych do tego segmentu. To trend, który staje się coraz bardziej konkretny ”- powiedział Sampaio.

Jakie kryptowaluty ETF można handlować w Brazylii
Hashdex ma trzy dostępne fundusze kryptograficzne, utworzone przez jego menedżera. Jednym z nich jest Discovery, fundusz detaliczny z minimalną inwestycją 500 R $; opłata za zarządzanie wynosi jeden procent rocznie, ale opłata za wykonanie wynosi zero.

Drugim jest Explorer (kwalifikowany kryptowalut ETF) i, co nie mniej ważne, Voyager z ekspozycją od 20 do 100 procent w kryptowalutach.